Söker du efter "Allt är förlåtet, kom hem!" av Stefan Gunnarsson? Du kan sluta leta. Våra experter i antikvariat hjälper dig eftersöka boken - utan extra kostnad - och den levereras direkt hem i brevlådan.
Allt är förlåtet, kom hem!
Av Stefan Gunnarsson
Bok- presentation: |
Allt är förlåtet, kom hem! |
Författar- presentation: |
Stefan Gunnarsson |
![]() |
Utgåvor
Eftersom jag har förmånen att i mitt yrke få arbeta tillsammans med andra människor och ynnesten att få vara med och bidra till deras utveckling och växt väcker det mycket känslor i mig. Och många inre processer startas. Mina dikter är ett resultat av detta.
Min tanke är att dikterna ska hjälpa dig att hitta dina egna teman och mönster, upptäcka dina rädslor/ångest eller hitta dina växtpunkter. Först då har du valfriheten att välja att ändra ditt förhållningssätt och ditt beteende. Eller att välja att fortsätta precis som du redan gör. En del av dikterna kommer kanske att beröra dig mer än andra. Det är fascinerande hur olika vi alla är och hur olika vi reagerar. En dikt som berör en viss person kan lämna en annan helt oberörd.
Min förhoppning är att dikterna fungerar som en verktygslåda och en guidebok att användas i livet. Eller som ett nyckelskåp. Nycklar till ditt inre.
Bok: 174976
Anmäl textfel